Youth Service Month
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
2
3
4

7:30 Griffin Daybreak: Club Anniversary Celebration of 25th Year

6:30 Buckhead: Breakfast with the Bravest

5

12:15p Thomasville: Regular Meeting - Adrian Burns - The Gathering Place

12:30p Bremen: Laws Of Life Bremen City Schools

6

12p Atlanta Southern Crescent: State Representative Brian Strickland

Dunwoody: Dunwoody Arts Festival

7

Dunwoody: Dunwoody Arts Festival

East Cobb: Lunches for Learning Benefit Show

8

Dunwoody: Dunwoody Arts Festival

9
10

1p Americus: Program: Rotary Service Above Self - National Medal of Honor Luncheon

12p Barnesville: Regular Meeting

11
12

12:15p Thomasville: 12:15 Blue Bear Farm & Cattle Co. LLC

7:15 North Cobb: Regular Meeting - Keith Schunzel - KSU Women's Volleyball Coach

12:30p Bremen: Regular Meeting

13

10:30 Buckhead: Cookout - Zone 2 Atlanta Police Department

14

9 Dunwoody: Dunwoody Nature Center Service Project

6p Americus: SHEFFIELD GALA

15
16

12:15p Buckhead: Atlanta Fire Chief Roderick Smith. Note: Meet at Atlanta Fire Station #3, 800 Longleaf Dr., Atlanta, GA 30319 (behind Phipps Plaza in Buckhead)

Dunwoody: Dunwoody Golf Tournament Fundraiser

17

5p Buckhead: Agape Dinner PICKUPRegister

5:45p Buckhead: Agape Dinner SERVING Register

6:30p Rotary Means Business - District Vocational Committee

18
19

12:15p Thomasville: John Drummond - Unicycle and "Reinventing the Wheel"

12:30p Bremen: Regular Meeting

6p Dunwoody: The Spruill Gallery and RCD present Matri-ARC

20
21

9 Dunwoody: Bounds Garden Clean-up

22
23

7:30 South Cobb: 41st Annual Charity Golf Tournament

24
25
26

12:15p Roswell: Memorial Day Program

5:15p Buckhead: Agape Middle School TutoringRegister

5:30p Dunwoody: Thirsty Thursday - Prospective Member Event @ Spruill Arts Gallery

27
28
29
30

10 Roswell: Memorial Day Ceremony at City Hall

11 Roswell: Memorial Day

31

12p Barnesville: Regular Meeting

Subscribe link: http://johnscreek.rotary6900.org/calendar/subscribe